آمادگی برای هزینه های زندگی در کانادا ۲۰۱۸

دانستن هزینه های زندگی در کانادا برای متقاضیان مهاجرت، می تواند آنها برای برنامه ریزی بهتر کمک کند.

هزینه های زندگی در کانادا به بخش های مختلف تقسیم می شود. در این مقاله سعی شده است که هزینه های زندگی در کانادا برای سال ۲۰۱۸ در بخش های مختلف توضیح داده شود.

معمولا درآمد متقاضیان مهاجرت به کانادا پس از ورود بیش از مبلغی است که در کشور خود در می آوردند. ولی باید توجه داشت که معمولا هزینه های زندگی در کانادا در بیشتر مواقع نیز بیش از کشور مبدا می باشد.

هزینه مسکن در کانادا

هزینه مسکن یکی از اصلی ترین هزینه های زندگی در کانادا می باشد. بیشتر کانادایی ها بین ۳۵٪ تا ۵۰٪ در آمد خود را صرف هزینه مسکن می کنند. هزینه مسکن در کانادا معمولا شامل پرداخت هزینه اجاره و یا هزینه وام مسکن می باشد. هزینه مسکن همچنین شامل هزینه پرداخت قبض گاز، برق و آب می باشد.

هزینه اجاره مسکن در کانادا

بسیاری از مهاجران در ابتدا ترجیح می دهند محل اقامت خود را اجاره کنند. هزینه اجاره مسکن در شهر ها و محله های مختلف متفاوت می باشد. معمولا هزینه اجاره مسکن در مرکز شهر ها بیشتر از خارج مرکز شهر می باشد.

هزینه اجاره یک اتاق معمولا در حدود ۳۵۰ دلار کانادا در ماه می باشد. هزینه اجاره یک آپارتمان یا خانه ویلای بزرگ معمولا بیش از ۱۵۰۰ دلار کانادا می باشد. قرارداد های اجاره مسکن معمولا ۱ ساله بوده و در صورتی که مستاجر و یا صاحب خانه تمایل به تمدید نداشته باشند باید به طرف مقابل ۲ ماه قبل اطلاع دهند.

هزینه خرید مسکن در کانادا

افراد مقیم کانادا معمولا برای پرداخت هزینه خرید مسکن از وام بانکی استفاده می کنند. معمولا بانک ها و موسسات مالی برای ارزیابی شرایط متقاضی مسکن به مواردی مانند درآمد فرد، دارایی ها و خوش اعتباری توجه می کنند. ولی بانک ها و موسسات مالی برای مهاجران تازه وارد شرایط خاصی جهت اخذ وام بانکی در نظر گرفته اند.

بیشتر بانک ها معمولا از متقاضی می خواهند که حداقل ۱۰٪ کل هزینه مسکن را پرداخت کرده و باقی مانده را وام بگیرند. درصد پرداختی معمولا برای تازه واردین کمی بیشتر می باشد. سود وام مسکن در حال حاضر بین ۲.۵٪ تا ۴ ٪ می باشد.

علاوه بر اقساط وام مسکن، متقاضی باید هزینه بیمه مسکن و مالیات بر ملک را نیز ماهانه و یا سالانه پرداخت نماید. در صورت خرید آپارتمان، متقاضی باید پول شارژ ساختمان را نیز به هزینه های ماهانه خود اضافه نماید.

هزینه بیمه درمانی در کانادا

بعضی از استان های کانادا، امکانات درمان رایگان را در ۳ ماه اول ورود مهاجران در اختیار آنها قرار نمی دهد. معمولا به متقاضیان مسن تر پیشنهاد می شود که برای این دوره بیمه ای از یک شرکت تهیه شود.

هزینه های خورد و خوراک و پوشاک در کانادا

هزینه خوراک یکی از اصلی ترین هزینه های مهاجران در کانادا می باشد. آشنایی با فروشگاه های مختلف و بهترین مکان برای خرید مواد خوراکی با بهترین قیمت و کیفیت شاید کمی زمان ببرد. هزینه خوراک در کانادا بستگی مستقیم با سایز خانواده دارد. غذا خوردن در رستوران ها می تواند هزینه خوراک خانواده را افزایش دهد.

هزینه پوشاک معمولا کمتر از ۱۰ ٪ هزینه های خانواده در کانادا می باشد. هزینه افرادی که قصد خرید لباس های مارکدار دارند مسلما هزینه بیشتری برای پوشاک می پردازند.

قیمت سیگار هم در کانادا به دلیل مالیات بسیار گران می باشد. معمولا هر پاکت سیگار در کانادا ۱۰ دلار می باشد که افراد باید در هزینه هایشان در نظر بگیرند.

هزینه حمل نقل در کانادا

هزینه حمل نقل یکی از هزینه های زندگی در کانادا می باشد. بیشتر خانواده ها در کانادا یک یا بیش از یک اتومبیل دارند. خانواده ها اتومبیل را یا خریده و یا به مدت چند ساله اجاره می کنند( لیزینگ ).

پیش از خرید و یا اجاره اتومبیل مطمئن شوید که از کلیه هزینه ها ماهانه و سالانه آگاهی کامل دارید. به طور مثال هزینه های اقساط ماهانه اتومبیل، هزینه بنزین، بیمه و مالیات سالانه از هزینه هایی است که باید پیش از خرید در نظر بگیرید. در زمان اجاره اتومبیل (لیزینگ) شما قراردادی به مدت معمولا ۳ تا ۵ سال بسته و برای این مدت ماشین را در اختیار داشته و هزینه اجاره را ماهانه پرداخت می کنید.

بسیاری از افراد در کانادا از وسایل نقلیه عمومی برای جابجایی استفاده می کنند. استفاده از وسایل عمومی در ماه های سرد سال کمی سخت ولی در کل بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هزینه بیمه اتومبیل در کانادا

تمام اتومبیل ها در کانادا باید در تمام طول سال بیمه باشند. هزینه بیمه در کانادا برای افرادی که سابقه رانندگی در این کشور را ندارند گرانتر است. همچنین هزینه بیمه اتومبیل برای افراد زیر ۲۵ سال بالاتر می باشد. بیمه ماشین به نوع اتومبیل نیز بستگی دارد.

هزینه هایی که از حقوق ماهیانه کسر می شود

در بیشتر شغل ها در کانادا کارفرما مبلغی را از حقوق شما کسر می کند. هزینه هایی که از حقوق کم می شود می تواند تا ۲۰٪ الی ۳۵٪ حقوق شما را شامل شود. معمولا این کسری از حقوق که جزئی از هزینه های زندگی در کانادا می باشد، شامل موارد زیر می شود.

  • مالیات بر درآمد
  • بیمه بازنشستگی کانادا
  • بیمه بیکاری کانادا
  • هزینه های اتحادیه (اگر شغل شما اتحادیه داشته باشد)
  • بازنشستگی شخصی
  • بیمه دارو و دندانپزشکی (اگر کارفرما این قرارداد را با شما داشته باشد)

در چک حقوق شما مبالغ کسر شده توضیح داده شده است.

مالیات بر ارزش افزوده

مالیات بر ارزش افزوده هم یکی ازهزینه های زندگی در کانادا می باشد. مانند بیشتر کشورهای دنیا، کانادا هم برای فروش اقلام و خدمات درصدی را به عنوان مالیات دریافت می کند. این درصد استان به استان متفاوت است.

مالیات دولت فدرل کانادا GST

GST مالیات دولت مرکزی کانادا می باشد که در سال ۲۰۱۸ پنج در صد می باشد. این درصد به مبلغ فروش اقلام و سرویس ها اضافه می شود.

مالیات استانی PST

مالیات استانی PST در بیشتر مناطق کانادا به مالیات دولت مرکزی کانادا GST اضافه می شود. مبلغ مالیات استانی بین ۷٪ تا ۱۰٪ بسته به استان می باشد. استان آلبرتا تنها استانی است که دارای مالیات استانی نمی باشد.

مالیات یکپارچه HST

نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، نووااسکوشیا، پرینس ادوارد آيلند و انتاریو استان هایی می باشند که با اضافه کردن مالیات استان و دولت مرکزی کانادا آن را مالیات HST می نامند. در رسید ها خرید این استان ها به جای اینکه مبالغ مالیات استانی و مالیات دولت مرکزی مجزا نوشته شود، جمع این مالیات ها با نام HST نوشته می شود.

 

اگر مایل به بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به کانادا می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا و یا تماس با یکی از دفاتر بانیان سعادت از واجد شرایط بودن خود آگاه گردید.

*

*
code

[ قوانین دیدگاه ها ]