لیست مشاغل مورد نیاز استان انتاریو جهت پذیرش از سیستم ورود پیشتاز جهت مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۱۸

تعدادی از نامزدهایی که در سیستم ورود پیشتاز منتظر قرعه کشی بودند و تجربه کار در یکی از مشاغل فناوری اطلاعات و ارتباطات و الکترونیک  (ICT) را داشتند، تحت یک ابتکار جدید که از  تاریخ ۲۶ ژوئن ۲۰۱۷ مصادف با ۵ تیر ۱۳۹۶ توسط استان انتاریو آغاز شده، در اولویت قرار گرفتند. امروز ، انتاریو لیست مشاغل مورد نیاز این استان را برای سال ۲۰۱۷ مشخص کرده است.

تحت این ابتکار، انتاریو  به جستجو در بین متقاضیان سیستم ورود پیشتاز پرداخت وبه طور خاص  کارکنان دارای سابقه کاری در زمینه ICT  را تحت سیستم سرمایه انسانی (HCP) که بخشی از برنامه نامزدی مهاجرت به استان انتاریو (OINP) است و هم راستا با سیستم ورود پیشتاز، انتخاب نمود.

نامزدانی که دارای تجربه کار در یکی از حرفه های لیست مشاغل مورد نیاز انتاریو بوده اند، امکان دریافت نامه ای مبنی بر علاقه استان به اقدام متقاضی برای نامزدی استانی را داشته اند، حتی اگر کمتر از ۴۰۰  امتیاز در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) به دست آورده بودند. به طور معمول، انتاریو فقط نامزدهایی را که  ۴۰۰ امتیاز یا بیشتر در سیستم رتبه بندی جامع (CRS) داشته باشند، دعوت می کند.

کد  ۰۱۳۱: مدیران ارتباطات مخابراتی
کد۰۲۱۳: مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
کد ۲۱۳۳: مهندسان برق و الکترونیک
(کد ۲۱۴۷: مهندسین کامپیوتر (به جز مهندسین و طراحان نرم افزار
کد ۲۱۷۱: تحلیلگران و مشاوران سیستم های اطلاعاتی
کد ۲۱۷۲: تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده
کد ۲۱۷۳: مهندسان و طراحان نرم افزار
کد ۲۱۷۴: برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه دهندگان رسانه های تعاملی
کد ۲۱۷۵: طراحان و طراحان وب
کد۲۲۴۱ : مهندسین و تکنسین های مهندسی برق و الکترونیک
کد ۲۲۸۱: تکنسین های شبکه کامپیوتری
کد ۲۲۸۲: تکنسین های پشتیبانی کاربر
کد ۲۲۸۳: تکنسین های تست سیستم
کد ۵۲۲۴: تکنسین پخش
کد ۵۲۴۱: طراحان گرافیک و تصویرگر

هنوز مشخص نیست که در لیست مشاغل استان انتاریو برای سال ۲۰۱۸ چه تغییری ایجاد شود و چه زمانی مجددا اداره مهاجرت انتاریو اقدام به انتخاب افراد با امتیاز کمتر از ۴۰۰ که در لیست مشاغل این استان قرار دارند خواهد کرد. در صورت اولویت بندی یک سری از مشاغل توسط استان، بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات ممکن  است در ذهن کارمندان دولت باشد، زیرا گزارش های اخیر نشان می دهد که انتاریو برای سال های آینده به تعداد بسیار بالایی از مشاغل فناوری اطلاعات و ارتباطات  (ICT) نیاز خواهد داشت.

تحت سیستم تخصصی استان انتاریو که زیر مجموعه مسیر ورود پیشتاز یا همان اکسپرس اینتری قرار دارد، تنها متقاضیان واجد شرایط که در داخل سیستم ورود پیشتاز ثبت نام کرده و منتظر می باشند امکان دریافت گواهی علاقه استانی را خواهند داشت. در صورت پذیرش پرونده توسط استان، برای متقاضی گواهی نامزدی استانی صادر خواهد شد که بالطبع متقاضی با این نامزدی استان ۶۰۰ امتیاز اضافی در سیستم ورود پیشتاز دریافت خواهد نمود.

 برای کاندیداهایی که تجربه کاری ICT داشته و کاندیداهای دیگر با تجربه کاری مشابه، اولین گام برای گرفتن نامزدی استانی تحت سیستم سرمایه انسانی (HCP) ، ایجاد پروفایل در سیستم ورود پیشتاز می باشد. فقط پس از آن ممکن است انتاریو آگاه شود که این فرد خاص می خواهد به کانادا و به خصوص به استان انتاریو مهاجرت نماید.

لازم به ذکر است که انتاریو نامزدهای بالقوه واجد شرایط در سیستم ورود پیشتاز را تشویق می کند تا یک پروفایل جدید در سیستم ایجاد کنند تا استان راحت تر بتواند پروفایل آنها را شناسایی کند، نامزدانی که یک پروفایل جدید ایجاد می کنند باید پروفایل قدیمی خود را حذف کنند.

برای اطلاع از اینکه آیا برای ورود به سیستم ورود پیش تاز واجد شرایط می باشید به عنوان اولین گام برای مهاجرت به کانادا از طریق سیستم سرمایه انسانی استان انتاریو، می توانید فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

*

*
code

[ قوانین دیدگاه ها ]