شرایط مهاجرت به کبک از طریق تخصصی

متقاضیان مهاجرت به کبک از روش تخصصی کبک (Quebec Skilled Worker) متفاوت با دیگر مناطق کانادا ارزیابی می شوند.

“روش تخصصی کبک در سال ۲۰۱۷ متقاضی جدید نگرفته و اداره مهاجرت استان کبک هنوز ظرفیت این روش برای سال ۲۰۱۸ را اعلام نکرده است”

روش تخصصی کبک یکی از راه های مهاجرت به کانادا از طریق تخصص می باشد. پرونده های مهاجرتی کبک در دو مرحله بررسی می گردند. در ابتدا پرونده به اداره مهاجرت کبک ارسال شده و پس از قبولی در این بخش برای انجام مراحل انجام آزمایشات پزشکی، بررسی عدم سوء پیشینه و صدور ویزا به اداره مهاجرت کانادا در بخش فدرال ارسال می گردد.

به متقاضیان مهاجرت که در روش تخصصی کبک در مصاحبه مهاجرتی قبول شوند، گواهی CSQ اعطا می شود. این گواهی که توسط اداره مهاجرت کبک صادر می شود به متقاضی این اجازه را می دهد که برای ادامه بررسی پرونده خود و دریافت ویزای مهاجرت، فرم ها و مدارک خویش را به اداره مهاجرت و شهروندی کانادا در بخش فدرال ارسال نماید. متخصصین برای واجد شرایط شدن در روش تخصصی کبک باید با توجه به جدول زیر امتیاز کافی را کسب نمایند. یک مهاجر مجرد باید حداقل ۴۹ امتیاز کسب نماید. برای مهاجران متاهل، حداقل امتیاز ۵۷ امتیاز می باشد.

شایان ذکر است که ارایه مدارک زبان برای اثبات توانایی زبان انگلیسی و فرانسه متقاضی و همسرشان در این روش مانند روش تخصصی فدرال، در ابتدای کار الزامی می باشد با این تفاوت که در روش تخصصی کبک (Quebec Skilled Worker) بیشترین امتیاز به توانایی سطح زبان در مهارت های شنیداری (Listening) و گفتاری (Speaking) تعلق می گیرد و دانش نوشتن (Writing) و خواندن (Reading) هر یک دارای ۱ امتیاز می باشند.

جدول امتیاز بندی روش تخصصی کبک:

سطح تحصیلات حداکثر ۱۴ امتیاز
نوع رشته تحصیلی حداکثر ۱۶ امتیاز
سابقه کار حداکثر ۸ امتیاز
سن حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان فرانسه حداکثر ۱۶ امتیاز
مهارت زبان انگلیسی حداکثر ۶ امتیاز
داشتن خانواده درجه یک در کبک حداکثر ۳ امتیاز
سکونت در کبک حداکثر ۵ امتیاز
سطح تحصیلات همسر حداکثر ۴ امتیاز
نوع رشته تحصیلی همسر حداکثر ۴ امتیاز
سن همسر حداکثر ۳ امتیاز
مهارت زبان فرانسه همسر حداکثر ۶ امتیاز
درخواست کار معتبر حداکثر ۱۰ امتیاز
فرزند حداکثر ۸ امتیاز
خودکفایی مالی یک امتیاز

هزینه درخواست نامه جهت مهاجرت به کبک از طریق تخصص برای متقاضی اصلی ۷۸۵ $ کانادا، برای همسر، فرزندان و یا هر همراه دیگری ۱۶۷ $ کانادا می باشد. همچنین بعد از قبولی در مصاحبه کبک، متقاضی ملزم به پرداخت هزینه های دولت فدرال کانادا می باشد.

اگر مایل به بررسی شرایط فردی خویش از طریق نیروی متخصص استان کبک می باشید، می توانید با پر نمودن فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا و یا تماس با یکی از دفاتر بانیان سعادت از واجد شرایط بودن خود در این روش و دیگر روش های مهاجرتی آگاه گردید. شما همچنین می توانید سوالات خود در زمینه مهاجرت به کانادا را از طریق صفحه پرسش از شما، پاسخ از ما مطرح نمایید.

متقاضیان متخصص، همچنین می توانند از روش های مهاجرتی نیروی متخصص فدرال و یا خود اشتغالی فدرال اقدام نمایند یا با مراجعه با بخش روش های مهاجرت به کانادا، از شرایط مسیر های دیگر اگاه شوند.

جهت کسب اطلاعات جامع درباره استان کبک و شهر های اصلی آن می توانید به صفحه درباره استان کبک مراجعه نمایید.


مشاهده این صفحه به زبان English