روش اسپانسری پدر و مادر

هدف از روش مهاجرتی اسپانسری پدر و مادر، درکنار هم بودن تمام اعضای خانواده و حفظ استحکام آن می باشد.

روش اسپانسری پدر و مادر به شهروندان و مهاجران این اجازه را می دهد که برای مهاجرت والدین خود به کانادا اقدام نمایند. از آنجایی که استحکام و در کنار هم بودن اعضای خانواده همیشه یکی از مهمترین فاکتور های اداره مهاجرت کانادا بوده، بررسی پرونده های اسپانسرشیپ با سرعت زیادی انجام می پذیرد.

براي استفاده از روش اسپانسری پدر و مادر، فرزند والدین در کانادا باید ابتدا فرم آنلاین مربوط به این روش را بر روی سایت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا را تکمیل نماید. این فرم در واقع به دولت کانادا اعلام می کند که فرد متقاضی علاقه مند به اسپانسر کردن والدین خود جهت مهاجرت به کانادا می باشد. فرم آنلاین روش اسپانسری پدر و مادر در تاریخ ۲ ژانویه ۲۰۱۸ باز شده است و تا تاریخ ۱ فوریه ۲۰۱۸ در اختیار متقاضیان قرار دارد.

ارسال درخواست نامه آنلاین، پرونده مهاجرتی نمی باشد بلکه مرحله اول اقدام می باشد که فقط تمایل شما برای اسپانسر کردن والدینتان را اعلام می کند. اداره مهاجرت کانادا قصد دارد که در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱۰،۰۰۰ پرنده از روش اسپانسری پدر و مادر را مورد بررسی قرار دهد.

به افرادی که اجازه اقدام از این روش برای والدینشان داده می شود ۹۰ روز فرصت داده می شود که پرونده کامل خود را برای اداره مهاجرت ارسال نمایند.

درباره روش اسپانسری پدر و مادر

پرونده های موفق در روش اسپانسری پدر و مادر اقامت دایم کانادا را دریافت می کنند. اگر والدین شرایط شهروندی کانادا یا همان سیتیزنی را در مدت اقامت در کانادا داشته باشند سپس می توانند برای کسب شهروندی اقدام نمایند. شرایط روش اسپانسری پدر و مادر به شرح زیر می باشد:

  • فرزند والدین در کانادا باید اقامت دایم داشته و یا شهروند کانادا باشد
  • فرزند والدین در کانادا باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشد
  • درآمد فرد اسپانسر کننده باید بیش از مقدار اعلام شده از طرف اداره مهاجرت کانادا باشد. در زیر جدول حداقل درآمد مورد نیاز برای اسپانسر کردن والدین آمده است.
  • متقاضی متعهد می شود که در صورت استفاده والدین از کمک های دولتی و استانی برای تامین هزینه های زندگی، کل این مبالغ را به دولت پرداخت کند. این تعهد برای مدت ۲۰ سال می باشد.

فرد اسپانسر کننده در کانادا باید ثابت کند که حداقل در آمد لازم برای اقدام از این روش را داراست.

تعداد اعضای خانواده حداقل ۲۰۱۷ حداقل ۲۰۱۶ حداقل ۲۰۱۵ حداقل ۲۰۱۴ حداقل ۲۰۱۳
۲ نفر $۳۹٫۸۱۳ $۳۹٫۳۷۱ $۳۸٫۶۱۸ $۳۸٫۲۷۲ $۳۷٫۷۰۵
۳ نفر $۴۸٫۹۴۵ $۴۸٫۴۰۴ $۴۷٫۴۷۶ $۴۷٫۰۵۱ $۴۶٫۳۵۴
۴ نفر $۵۹٫۴۲۶ $۵۸٫۷۶۸ $۵۷٫۶۴۲ $۵۷٫۱۲۵ $۵۶٫۲۸۰
۵ نفر $۶۷٫۴۰۰ $۶۶٫۶۵۴ $۶۵٫۳۷۷ $۶۴٫۷۹۱ $۶۳٫۸۳۳
۶ نفر $۷۶٫۰۱۵ $۷۵٫۱۷۴ $۷۳٫۷۳۳ $۷۳٫۰۷۲ $۷۱٫۹۹۱
۷ نفر $۸۴٫۶۳۱ $۸۳٫۶۹۵ $۸۲٫۰۹۱ $۸۱٫۳۵۵ $۸۰٫۱۵۳
هر نفر اضافه $۸٫۶۱۶ $۸٫۵۲۲ $۸٫۳۵۸ $۸٫۲۷۱ $۸٫۱۴۸

اگر مایل به بررسی شرایط فردی خویش برای اسپانسری پدر و مادر خود هستید، می توانید با تماس با یکی از دفاتر بانیان سعادت از واجد شرایط بودنتان آگاه گردید. شما همچنین می توانید سوالات خود در زمینه مهاجرت به کانادا را از طریق صفحه پرسش از شما، پاسخ از ما مطرح نمایید.


مشاهده این صفحه به زبان English