دولت کبک سیستم ورود پیشتاز مخصوص خود را معرفی کرد

امروز ۲۸ مارس مصادف با ۸ فروردین ۱۳۹۷ دولت کبک طرح های خود رابرای راه اندازی سیستم ورود پیشتاز (‌اکسپرس اینتری) که از روی سیستم ورود پیشتاز دولت فدرال طراحی شده است اعلام نمود.

سیستم جدید بر اساس دریافت ابراز علاقه (Déclaration d’intérêt)  عمل نموده و پروفایل  نامزدهای روش حرفه و تخصص استان کبک (QSWP) را مدیریت خواهد کرد.

وزارت مهاجرت کبک، از ژانویه ۲۰۱۵ که دولت فدرال سیستم اکسپرس اینتری را معرفی نموده بود، در بازه های زمانی مختلف بارها،  قصد خود را برای ایجاد نسخه ای شبیه به این سیستم برای بررسی پرونده ها اعلام نموده بود.

سیستم مهاجرت کبک در مقایسه با دیگر استانهای کشور کانادا منحصر به فرد بوده و این استان در ایجاد برنامه های خود دارای خودمختاری است.

سیستم ابراز علاقه، فرآیند بررسی پرونده های حرفه و تخصص کبک QSWP را کاملا دگرگون ساخته و جایگزین پورتال نرم افزاری  Mon Projet Quebec و مشکلات بیش از حد این پورتال خواهد شد. این پورتال همچنان به دریافت پرونده های اقامت موقت کبک تا زمانی که سیستم ابراز علاقه جدید آغاز به کار نماید، ادامه خواهد داد.

همانگونه که در بالا نیز اشاره شد، سیستم جدید استان کبک مفهومی مشابه به سیستم فدرال اکسپرس اینتری خواهد داشت. به مانند ورود پیشتاز فدرال، متقاضیانی که علاقه به مهاجرت به استان کبک را داشته و واجد شرایط برای مهاجرت از طریق روش حرفه و تخصص کبک می باشند با تشکیل پروفایل اولیه این ابراز علاقه را اعلام نموده و قدم اول را برخواهند داشت.

همچنین مشابه سیستم فدرال اکسپرساینتری، پروفایل متقاضیان این روش نیز برای ۱۲ ماه معتبر خواهد بود.

پیش بینی می شود که پس از ورود به مخزن رقابتی، متقاضی امتیاز جدیدی بر اساس  یک سیستم رتبه بندی که موقعیت متقاضی را در مخزن تعیین می کند، دریافت خواهد کرد، این مورد نیز بسیار شبیه سیستم رتبه بندی جامع (CRS Score) سیستم اکسپرس اینتری است.

تحت سیستم اکسپرس اینتری فدرال، نمره رتبه بندی متقاضی براساس امتیازاتی از قبیل اشتغال، آموزش، مهارت های زبان، سن، و همچنین عوامل اضافی، محاسبه می گردد. انتظار میرود که کبک دارای یک سیستم امتیاز منحصر به فرد باشد که به شیوه ای مشابه عمل خواهد نمود.

قرعه کشی دوره ای نیز از دیگر ویژگی های این سیستم جدید خواهد بود که  طی آن شمار مشخصی از کانديداهایی که از حد نصاب تعیین شده برای هر دوره امتیاز بالا تری دریافت کرده اند برای  درخواست گواهی انتخاب کبک (Certificate Certificate of Québec، CSQ ) دعوت نامه دریافت خواهند کرد.

کسانی که دعوتنامه درخواستی را دریافت می کنند، ۹۰ روز برای ارسال  درخواست کامل برای CSQ مهلت خواهند داشت.

انتظار می رود اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم، از جمله سیستم رتبه بندی و تاریخ دقیق شروع، در آینده نزدیک اعلام شود.

*

*
code

[ قوانین دیدگاه ها ]