ترک خاک کانادا پیش از دریافت کارت PR

اگر قصد ترک خاک کانادا را قبل از دریافت کارت اقامت دایم یا همان کارت PR را دارید، چه کار باید کنید؟

در شرایط ایده آل بهتر است که کارت اقامت دایم یا همان کارت PR را دریافت کرده و سپس اقدام به ترک کانادا نمایید. ولی اگر مجبور به خروج از کانادا پیش از دریافت کارت PR دارید باید برای ورود مجدد درخواست برگه سفر یا همان Travel Document از یکی از دفاتر ویزای کانادا نمایید.

تنها مدارک معتبر برای ورود افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند کارت PR و یا Travel Document می باشند. مدرک Travel Document را دفاتر ویزای کانادا و سفارتخانه های این کشور برای افراد مقیم صادر می کنند.

همچنین افرادی که کارت PR دارند، پیش از سفر باید به تاریخ اتمام اعتبار کارتشان توجه کرده و در صورت لازم اقدام به تمدید کارتشان نمایند. کارت PR معمولا ۵ سال اعتبار دارد.

در صورتی که تازه به کانادا مهاجرت کرده اید

در صورتی که در زمان اولین ورودتان به کانادا به افسر مهاجرت محل سکونت دایم خود در کانادا را اعلام کرده اید، ولی پیش از دریافت کارت PR اقدام به ترک خاک کانادا کرده اید، می توانید از اعضای خانواده و یا دوستانتان بخواهید که کارت را برای شما پست کنند. توجه داشته باشید که این کار با ریسک هایی همراه است و امکان گم شدن کارت وجود دارد.

اگر در هنگام ورود به کانادا، به افسر مهاجرت کانادا محل اقامتتان را اعلام نکرده اید، در صورت خروج برای بازگشت باید اقدام به اخذ Travel Document نمایید. اخذ این مدرک از طریق ارسال درخواست به سفارت کانادا صورت می گیرد.

مدرک Travel Document برای یک بار ورود به کانادا اعتبار دارد. توجه داشته باشید که افسر پرونده در سفارتخانه کانادا می تواند با درخواست شما موافقت نکند. در برخی موارد صدور این مدرک چندین هفته طول می کشد و باید این موضوع را نیز پیش از بازگشتتان به کانادا در نظر داشته باشید.

*

*
code

[ قوانین دیدگاه ها ]